PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19

Drodzy Rodzice i Uczniowie,
w związku z powrotem do nauczania stacjonarnego przypominam,że nadal obowiązują zapisy zawarte w dokumencie:
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego
w Kamieńcu Ząbkowickim,
(aktualizacja na dzień 1 września 2020 r.), który wprowadzono Zarządzeniem Dyrektora Szkoły nr 14/2020 z dnia 26.08.2020 r.
(dostępny w plikach szkoły - LIBRUS oraz na stronie internetowej szkoły)  - w zakładce PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19

Proszę o zapoznanie się i stosowanie do wytycznych MEiN, MZ i GIS dla szkół (aktualizacja 17.05.2021 r.):

Ogólne zasady:
Dystans - minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 metra.
Higiena - częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
Maseczka - w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu pomiędzy grupami.

1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.
2. Rekomenduje się ograniczenie korzystania z transportu publicznego, na rzecz pojazdów prywatnych lub przemieszczania się pieszo oraz środkami indywidualnymi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (rower, hulajnoga).
3. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów infekcji lub choroby zakaźnej lub niezamieszkujących z osobą przebywającą w izolacji w warunkach domowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej, m.in. stosowanie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych szkoły lub gdy nie ma możliwości zachowania dystansu na terenie szkoły (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
4. Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić do budynku szkoły lub na teren szkoły, zachowując zasady:
a) 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
b) dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
c) dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
d) opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: maseczki - rekomendowane maseczki chirurgiczne, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
5. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w maseczki do zastosowania w przestrzeni publicznej (zgodnie z aktualnymi przepisami prawa) oraz w przestrzeni wspólnej szkoły, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu (rekomendowane maseczki chirurgiczne).
6. Bezwzględnie obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
7. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia
8. Uczniowie nie mogą wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
9. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
Więcej na stronie https://liblink.pl/MfDzq66gaM