Króliczek Matilda i Myszka Soniulinda zapraszają do udziału w konkursach

4 października 2021 roku przewidziane jest dla klas I-III, oraz grupy 5 i 6 latków
na spotkanie autorskie wraz z warsztatami
z panią Aliną Przydatek autorką książki
„Wielka Księga Kici Nici”, które mają rozwijać dziecięce pasje czytania i pisania.

Koło Przyjaciół Biblioteki
ogłasza konkurs plastyczny dla klas I-III na namalowanie
Króliczki Matildy i Myszki Soniulindy bohaterek książki Aliny Przydatek „Wielka Księga Kici Nici”.
  • Technika prac dowolna(farby, kredki, wyklejanki, format A3).
  • Termin składnia prac do 30 września 2021 roku do biblioteki szkolnej.
Na stronie kicinici.pl można zobaczyć książkę oraz główne bohaterki.
Króliczka Matilda pochodzi z Anglii, opowiada o kulturze angielskiej. Na sen, na chandrę, na radości i na smutki- jest lekarstwem na każde niepowodzenie oraz doskonałym towarzystwem we wszystkich radościach.
Opis: oczka czarne haftowane, różowy nosek, popielato różowe uszka
Myszka Soniulinda pochodzi z Włoch. To od niej dowiecie się więcej o kulturze włoskiej i poznacie jej nietuzinkowe przygody.
Opis: haftowane czarne oczka, nosek z różowego pomponika, różowy ogonek oraz biało różowe uszka.
Mam dla Was jeszcze jedną ciekawą propozycję:
  • Przygotowanie lapbooka z przygodami Matlidy i Soniulindy.
Co to jest lapbook?
"Lapbook" jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na wybrany temat. Informacje te jednak nie są gromadzone niczym wycinki z gazet.
Taka teczka pełni raczej funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy też zdjęcia. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.
Lapbook jest więc czymś w rodzaju teczki interaktywnej przypominającej papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa”.
Lapbook to książka, idealnie spersonalizowana, każdy lapbook może być inny. Ogranicza nas tylko kreatywność.
Jeżeli ktoś z Was woli tradycyjną formę, proszę bardzo , można przygotować obrazkową wersję bajki lub komiksu z przygodami Soniulindy i Matildy.
Zachęcam Was do przedstawienia swojej wersji Kici Nici. Wierzę, że pomysłów Wam nie zabraknie.

Iwona Bukańska- Flinta