XI Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego

11 listopada 2021 roku  w Świdnicy rozegrano XI Turniej Szachowy o Szablę Piłsudzkiego.  W turnieju wzięło udział 146 osób, którzy grając w szachy postanowili uczcić  103 rocznicę odzyskania  przez Polskę niepodległości, w tym dwoje reprezentantów naszej szkoły: Gabriela Piwińska (kl. 8a)  i Karol Piwiński (kl. 3a).

Turniej rozegrany na dystansie 8 rund tempem 10 minut i 5 sekund na każde posunięcie zawodnicy  rozpoczęli od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Szachiści biorący udział w turnieju zostali podzieleni na trzy grupy – grupa A (dorośli i juniorzy starsi), grupa B (juniorzy do 12 roku życia) i grupa C (dzieci do lat 8).

W grupie A, w której grało 62 zawodników  zagrała Gabrysia Piwińska. Nasza trzynastolatka wywalczyła 3 punkty, na które złożyły się dwa zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki.  Taka zdobycz punktowa pozwoliła Gabrysi zająć 48 miejsce w turnieju i 4 miejsce w kategorii dziewcząt do 14 lat.

W grupie B,  gdzie rywalizowało 58 zawodników grał Karol Piwiński, który wygrał cztery pojedynki  i zaliczył cztery porażki. Z 4 punktami nasz dziewięciolatek  zajął 27 miejsce w turnieju i 13 miejsce w kategorii chłopców do lat 10.

Nie udało się naszym zawodnikom stanąć na podium (choć Gabrysia była blisko, bo miała tyle samo punktów co zawodniczka z trzeciego miejsca, ale przegrała słabszym Bucholcem) to humory poprawił im sam „Piłsudzki” , który wszystkim zawodnikom wręczał atrakcyjne nagrody.