Święta miłości kochanej Ojczyzny

„ Święta miłości kochanej Ojczyzny,
Czują Cię tylko umysły poczciwe”
    28 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzruszające widowisko zostało przygotowane przez Panią Sylwię Grot przy współpracy Pań Aleksandry Rembiasz,  Bernadety Tajki i Wioletty Ciborowskiej. Na scenie pojawili się uczniowie niemal ze wszystkich klas, którzy z przejęciem recytowali utwory patriotyczne, przypominali wydarzenia z kart naszej trudnej i chwalebnej historii, śpiewali o miłości do Ojczyzny i wolności. Te wyjątkowe prezentacje były wzbogacone występami chóru szkolnego.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli widowisko, a na twarzach gości i nauczycieli oraz rodziców widoczne było wzruszenie. Takie wyjątkowe chwile pokazują, jak żywa jest nasza pamięć o historii polskiego narodu. Wyjątkową atmosferę podkreślili jeszcze soliści: Zuzia Dziatczyk, Krzysiu Jakimiszyn, Zuzia Stefaniuk, Karolina Poprzeczka. Wielkie wrażenie na zebranych widzach zrobił też układ taneczny z flagami, przygotowany do piosenki zaczynającej się od wymownych słów: Moja Ojczyzna, moja Polska, Moja Ojczyzna to mój dom…” . Występ został zwieńczony melodią zagraną na skrzypcach przez Lenkę Łuczak.
Tym razem do patriotycznych występów uczniów został dodany wyjątkowy akcent poświęcony Ukrainie – wśród naszych uczniów są też uczniowie z Ukrainy. Wszystkich nas łączy pragnienie pokoju i wolności, o której tak pięknie zaśpiewali Gabrysia Ciapka i Mateusz Wilman: „ Wolność to ta najjaśniejsza z gwiazd…”.
     Pani Dyrektor Bożena Kołodziej, podsumowując apel, powiedziała, że był on piękny, patriotyczny i poruszający. Wszyscy potrzebowaliśmy powrotu do wspólnego przeżywania wyjątkowych chwil w naszej szkolnej społeczności, która stanowi naszą ostoję, jest częścią Małej Ojczyzny,  uczy patriotyzmu  i wspiera wychowanie młodych ludzi.
Po tych wzruszających chwilach nastąpił czas pochwał i świętowania sukcesów. Pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów: Konkurs o Bolesławie Chrobrym – patronie szkoły oraz Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.