Jak dorosnę będę STRAŻAKIEM!

Pędzi wielki wóz strażacki i syreny alarmują,
by do ognia się nie zbliżać - wszystkich ludzi alarmują.
Taki strażak to bohater - chociaż dym go szczypie w oczy,
ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć.

4 maja swoje święto obchodzą strażacy. Z tej to okazji dzieci świetlicowe wybrały się na wycieczkę do remizy strażackiej OSP w Kamieńcu Ząbkowickim. Serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali ich Panowie strażacy. Świetliki na wstępie zaśpiewały piosenkę pt. "Życzymy strażakom", składały życzenia, po czym wręczały laurki, rysunki i kwiaty. W trakcie rozmowy ze strażakami, dzieci dowiedziały się o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichry drzewa. Z wielkim zaciekawieniem oglądały węże, prądnice i inne elementy wyposażenia wozu strażackiego. Z dużym zainteresowaniem obejrzały strój strażaka do gaszenia pożaru. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną, a dzieci utrwaliły numer alarmowy 112. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Strażakom serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i poświęcony nam czas, ale przed wszystkim za oddaną i bezinteresowną pomoc.

wychowawca świetlicy
Grażyna Mikulska