Dzień bez plecaka

15 czerwca w naszej szkole obchodzony był Dzień bez plecaka – z ang. „no backpack day”. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez plecaków. Zabawa polegała na tym, by przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory w dowolny, zabawny sposób.

Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Wymyśliła je Amerykanka Mongai Fankam – aktywistka i założycielka fundacji, dzięki której z zebranych datków kupowane są w pełni wyposażone plecaki a następnie wysyłane do państw Afryki.

Widzieliśmy w szkole  wiaderka, sklepowe wózki, krzesełko dla niemowlaka, lodówki podróżne, pufy, kosze na zakupy, poszewki na poduszki,  pojemniki na ciasto,  skrzynki na narzędzia, odkurzacze,  szuflady, taczki, skrzynie i wiele innych rzeczy, których nie sposób wymienić. Jak się okazało uczniowie mają wyobraźnię.  Gratulujemy uczniom kreatywnych pomysłów.