Finał 29. Akcji Sprzątanie świata za nami!

"Wszystkie śmieci nasze są" - pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja akcji "Sprzątanie świata", której celem jest budowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży.

Nasza szkoła po raz kolejny wzieła udział w akcji, pogoda sprzyjała wspólnemu działaniu. Uczniowie wraz z opiekunami, zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki na odpady wyruszyli w teren, aby uporządkować okolice szkoły, kompleksu pałacowo- parkowego oraz Kamenieckich Błoni. Akcja przebiegła zgodnie z planem i w miłej atmosferze. Turyści zwiedzający nasz park z pewnością byli zaskoczeni skalą działania wolontariuszy.

Była to ciekawa lekcja ekologii oraz współdziałania - wszak razem możemy więcej.

Dziękujemy bardzo za zaangażoowanie uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz Zakładowi Usług Komunalnych w Kamieńcu Ząbkowickim za wywiezienie pozbieranych odpadów.

Koordynator:
Lidia Jagoda