Turniej Wiedzy: Harry Potter - Puchar Szkół Polska

W ostatni wrześniowy poniedziałek odbyły się eliminacje do ogólnopolskiego etapu Turnieju Wiedzy o serii książek "Harry Potter". Mogli wziąć w nich udział wszyscy uczniowie klas IV - VI, niezależnie od wieku.

Młodzi adepci Szkoły Magii i Czarodziejstwa zgłosili się licznie na test wiedzy, który składał się z 60 niełatwych pytań, czasem bardzo szczegółowych. Nie zraziło to jednak żadnego z nich.
Najdokładniejszą wiedzą literacką wykazali się:
Wojciech Ciborowski - klasa IV A (52 punkty),Marta Mroczek - klasa V A (49 punktów) oraz Maja Klimczak - klasa 8 C (42 punkty). Już 15 października rusza kolejny etap turnieju.
Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz literatury fantastycznej, ze szczególnym uwzględnieniem cyklu „Harry Potter”.
Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów!

Natalia Jędrzejewska