XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

6-7 października 2022 obchodziliśmy w naszej szkole XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który w tym roku szkolnym został poszerzony o akcję Festiwal Nauki realizowany na lekcjach matematyki. Panie nauczycielki zaproponowały uczniom inny sposób przyswajania wiedzy matematycznej – poprzez gry i zabawy.

Na lekcjach uczniowie wykorzystali domino tabliczkowe, piramidę matematyczną, grę Supermatematyk, Eurobusiness, dla kreatywnych Mały Kostruktor oraz program do nauki matematyki Matlandia. Uczniowie wykonali imponujące plakaty i prace plastyczne, które ozdobiły klasy matematyczne oraz korytarze szkoły.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy dołączyli do tego wydarzenia!

Najlepsi otrzymali imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia:

4a: Natalia Kubień, Weronika Kurtyka, Mateusz Seferynowicz

4b: Zuzanna Bocianowska, Milena Hucaluk, Franciszek Michalik

5a: Lena Skrobisz, Klaudia Orzeł, Jakub Rudek

5b: Milena Cielińska, Oskar Garbacik, Maja Gomółka

6a: Marta Stolarczyk, Maria Gancarz, Amelia Głąb

6b: Łukasz Furtan, Wojciech Grygorasz, Marcelina Pukało

7a: Gabriela Rozmis, Klaudia Marczewska, Mateusz Mazur

8a: Julia Lis, Klaudia Lis, Cezary Rosikoń

8b: Julian Budnik, Kacper Grzybczak, Larissa Szlądzak

8c: Zofia Demidowicz, Dominik Depta, Natalia Haber

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród w postaci ołówków ze wzorami matematycznymi  dla wszystkich uczestników tabliczkowego święta.

Nauczycielki matematyki: Agnieszka Hołowacz i Marzena Brandys