Andrzejki w przedszkolu

„Hokus-pokus, czary-mary,
niech się spełnią andrzejkowe czary”

Tymi słowami dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły zabawę andrzejkową. Nasze Słoneczka, Motylki, Niedźwiadki oraz Krasnoludki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych.

Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały, co je czeka w przyszłości. Dzięki różnym rekwizytom schowanym pod miseczkami każdy mógł się dowiedzieć, jaki zawód będzie wykonywał

Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los, a wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grup.