,,TRADYCYJNE KOLĘDOWANIE PRZY CHOINCE"

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się wszystkim z niezwykłymi obrazami – szopka bożonarodzeniowa, choinka, prezenty, pięknie udekorowany wigilijny stół. Trudno wyobrazić jednak sobie prawdziwe święta bez wspólnego kolędowania.  Już od początku grudnia kolędy słychać niemal wszędzie, wystarczy wejść do sklepu, galerii, posłuchać radia czy telewizji. Wspólne kolędowanie jest pięknym staropolskim zwyczajem, który przetrwał do dziś i łączy pokolenia. Zwyczaj wspólnego kolędowania przy choince to już tradycja w naszym przedszkolu.

Dlatego też 7 grudnia wszystkie nasze grupy wraz z Paniami oraz Panią dyrektor Zespołu Szklono-Przedszkolnego Nr 1 udały się na wspólne kolędowanie pod piękną ,,kamieniecką choinkę”. Przyłączył się do nas również Burmistrz naszego miasta Pan Marcin Czerniec wraz
z wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Panią Sylwią Demidowicz oraz Panią dyrektor Gminnego Centrum Kultury Lidią Jagoda.  Wszyscy tańczyliśmy wokół choinki oraz wspólnie śpiewaliśmy znane kolędy i pastorałki. Pan Burmistrz złożył nam świąteczne życzenia, a każdemu dziecku wręczył słodkości. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera uśmiechu, radości oraz wzajemnej serdeczności. Nasze wspólne ,,kolędowanie przy choince” doskonale wpisało się w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które są najbardziej ciepłymi rodzinnymi, radosnymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół.