Wigilia i jasełka w przedszkolu

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,

dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
                                            Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich…’’

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci 4-letnie z grupy ,,Niedźwiadki”  oraz ,,Krasnoludki’’ pod okiem pani Joanny Tadli oraz Alicji Gomółki przedstawiły Jasełka dla dzieci, pracowników przedszkola oraz zaproszonych gości, wśród których byli: Burmistrz Gminy Kamieniec Ząbkowicki Pan Marcin Czerniec, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Sylwia Demidowicz, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1  Pani Bożena Kołodziej, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Pani Lidia Jagoda oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Martyna Stolarczyk.

Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się wyjątkowo uroczyście na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Inscenizacja bez wątpienia była niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich, bowiem wprowadziła w świąteczny, ciepły i miły nastrój.

Po jasełkach wróciliśmy do przedszkola, gdzie zasiedliśmy przy odświętnie nakrytych stołach. Dzieci smakowały tradycyjny barszcz z uszkami oraz rybkę z ziemniakami i surówką. W cudownej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia rozmawialiśmy o świątecznych zwyczajach, potrawach wigilijnych, a w oddali cicho rozbrzmiewały kolędy. Dzień minął nam w miłej i świątecznej atmosferze.