Spotkanie z ,,człowiekiem orkiestrą”

W miniony czwartek 15 marca do naszego przedszkola zawitał niezwykły gość – Pan Wiesław Pyzalski zwany „Człowiekiem orkiestrą”. Przedszkolaki wzięły udział w audycji muzycznej w wykonaniu artysty, który wprowadził dzieci w czarodziejski świat muzyki.

Program spotkania był bardzo bogaty, dzieci miały okazję m.in.

• poznać oraz zagrać na instrumentach: kazobo-kazobie, dzwonkach naciskowych, bum-bum rurkach, grzechotkach, janczarach, trójkącie;
  • wysłuchać utworów wykonanych na kilku instrumentach jednocześnie, zarówno utworów muzyki klasycznej jak i znanych wszystkim przedszkolakom piosenek;
  • zapoznać się instrumentem strunowym szarpanym: gitarą oraz melodyjką – instrumentem dętym klawiszowym.

Ponadto dzieci wykonały improwizacje rytmiczne na instrumentach perkusyjnych oraz zapoznały się fonogestyką, podstawowymi dziękami gamy oraz wartościami rytmicznymi nut.

Dzieci bardzo chętnie zaangażowały się w zabawę z naszym gościem i dobrze się bawiły. To był radosny i aktywnie spędzony czas, a w naszej pamięci pozostanie cytat: „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. – Platon.