Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji grupa Niedźwiadki oraz Krasnoludki uczestniczyły w zajęciach, które uświadomiły przedszkolakom jak duże znaczenie w naszym życiu ma woda. Dzieci dowiedziały się m.in. że człowiek składa się w 70 % z wody, kto potrzebuje wody, jak oszczędzać wodę.

Ponadto brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów), muzycznych oraz badawczych. Wsłuchiwały się w odgłosy wody i odgadywały poszczególne dźwięki. Na koniec dzieci kolorowały obrazek związany z obchodami Światowego Dnia Wody oraz oglądały filmik edukacyjny na temat roli wody w życiu człowieka. Teraz Krasnoludki i Niedźwiadki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.