DZIEŃ CZEKOLADY

"Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała"

12 kwietnia to bezdyskusyjnie najsłodszy dzień w calutkim roku! Dlaczego? Bo to Światowy Dzień Czekolady… A wiadomo, że czekoladę lubi każdy – i mały i duży. Nasze Krasnoludki i Niedźwiadki także przepadają za tym smakołykiem, więc i w przedszkolu nie mogło go w tym dniu zabraknąć.

Miały dzisiaj okazję aby zobaczyć, powąchać, dotknąć, a przede wszystkim spróbować czekoladę. Dzieci obejrzały film edukacyjny, z którego dowiedziały się z czego powstaje czekolada oraz co jest jej głównym składnikiem. Przedszkolaki poznały także jak wygląda proces tworzenia czekolady i gdzie jest stosowana. Słuchały też wiersza D. Wawiłow ,,Zapach czekolady". Zwróciliśmy naszą uwagę na to, że czekolada ma mnóstwo witamin, natomiast szkodzi jedzona w dużych ilościach. Następnie Krasnoludki i Niedźwiadki porównywały i degustowały różne rodzaje czekolad, m.in. mleczną, orzechową, z bakaliami i truskawkową. Do degustacji raczej nikogo nie trzeba było namawiać. Na zakończenie zajęć każdy miał możliwość zaprojektować własne opakowanie czekolady. To był bardzo słodki dzień.