DZIEŃ ZIEMI

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tegorocznym hasłem jest: „Ziemia na krawędzi”.

W tym dniu wszyscy starają się uczcić w szczególny sposób imieniny Ziemi.

Również w naszym przedszkolu dzieci nie zapomniały o wspaniałej planecie Ziemi. Uczestniczyły w zajęciach, na których miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia, że ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Ponadto, dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę.

Motylki obejrzały ciekawy filmik edukacyjny "Co szkodzi naszej planecie ", poznały źródła zanieczyszczeń powietrza, malowały farbami plakatowymi naszą planetę na kartkach i na styropianowych kulach przypominających globus oraz wykonywały zadania na kartach pracy segregując odpady do odpowiednich kolorowych pojemników

Krasnoludki i Niedźwiadki także w sposób praktyczny pokazały, że dbają o środowisko i posadziły do doniczek piękne bratki, które ozdobiły wejście oraz okna przedszkola.

Najmłodsze Słoneczka wykonały piękne obrazki związane z obchodami Dnia Ziemi.

Prowadzone działania pokazały naszym przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęciły do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i kwiaty, pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.