Występ z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

W dniu 27 kwietnia w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim odbyła się uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja pt. „Jest w każdym wiernym sercu Polaka…”.

Udział w niej brała także nasza najstarsza grupa 6 latków ,,BIEDRONKI”, która przedstawiła układ choreograficzny do utworu „Od morza aż do Tatr”. Zaangażowanie oraz ciężka praca dzieci zaowocowała przepięknym występem podczas nasyconej patriotyzmem uroczystości. Przedszkolaki z zainteresowaniem i w skupieniu oglądali cały spektakl muzyczno-artystyczny, odśpiewali w postawie na baczność hymn szkoły oraz hymn państwowy, a po powrocie do sali dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

Montaż słowno-muzyczny, w którym uczestniczyły ,,Biedronki” długo pozostanie w naszych sercach, uczniowie i przedszkolaki słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.