Wycieczka do Torunia.

Dnia 5-6 czerwca uczniowie klas 8 udali sie na wycieczkę w ramach programu "Poznaj Polskę" do Torunia.

Podczas dwu dniowego pobytu w Toruniu uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim w pierwszym dniu odwiedzili Planetarium. Uczestnicy mogli sami wytworzyć min. energie wiatrową, zobaczyć zorze polarną, wybuch wulkanu,itp. Pobyt w Planetarium dostarczył wielu  wrażeń, a także pogłębił wiedzę .

Następnie  wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym i Nowym  Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku.  Zobaczyliśmy  pomnik  Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę NMP,  „Fontannę  ze złotymi żabkami „ , kamienice mieszczańskie z końca XIII-XVIII w. , Dom Kopernika - przypuszczalne miejsce urodzin słynnego astronoma i Bulwar Filadelfijski ciągnący się wzdłuż Wisły na całej długości średniowiecznych murów miejskich.

Cieszymy się, że uczniowie mogli skorzystać  z dofinansowania dzieki programowi "Poznaj Polskę ", wycieczka była bardzo interesująca i  ciekawa. Dziękujemy bardzo opiekunom za sprawowanie opieki nad uczniami.