Nasze małe - WIELKIE sukcesy

21 czerwca odbył się apel podsumowujący liczne osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów. Bardzo wielu z nich bierze udział w konkursach szkolnych, pozaszkolnych, zawodach sportowych. Warto nagrodzić ich wysiłki i to właśnie miało miejsce 21 czerwca.

Gminny Konkurs O Złote Pióro Burmistrza Kamieńca Ząbkowickiego, który jest  organizowany przez nasza szkołę, mał swój finał 26 maja, należałoby jednak podziękować uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę i właśnie na apelu otrzymali dyplomy wraz ze słodkim upominkiem.
Konkurs  Mathematicus  ma wieloletnią tradycję. Jest organizowany w naszej szkole dla klas młodszych i starszych, jego zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymują puchar przechodni, co zawsze wzbudza duże emocje wśród uczniów. Każdy uczestnik niecierpliwie oczekuje wyników z nadzieją, ze to on właśnie dostanie na przechowanie do następnego roku puchar za osiągnięcia matematyczne.
Klasy młodsze angażują się w wiele projektów i tak na przykład za jeden z nich otrzymały  certyfikaty za udział w ogólnopolskim konkursie Giga Laurka dla Leśnika i Strażaka.
Zapaleni czytelnicy, którzy przez cały rok byli częstymi gośćmi w bibliotece i czytali dodatkowe pozycje otrzymali nagrody jako najlepsi czytelnicy, tak w kategorii  klas młodszych jak i starszych.
Kolejny konkurs, w którym uczniowie brali udział to projekty historyczne realizowane w ramach  V ogólnopolskiej edycji konkursu edukacyjnego Kresy - polskie ziemie wschodnie w XX wieku. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody za udział w etapie wojewódzkim.
Kolejna dziedzina to język angielski. Nagrody i dyplomy przypadły uczniom biorącym udział w konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii i konkursie English Master.
W trosce o bezpieczeństwo w sieci, zorganizowano konkurs  na wykonanie plakatu z okazji DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU pod hasłem NIE HEJTUJĘ – REAGUJĘ. Jego laureaci również otrzymali nagrody.
Natomiast w klasach młodszych uczniowie uczyli się podstaw pierwszej pomocy, na potwierdzenie tych umiejętności otrzymali certyfikaty Ratowniczka.
Uczniowie otrzymali też dyplomy za udział w Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku.
Wolontariusze są bardzo aktywni w naszej szkole. Organizowali wiele akcji a jedną z nich jest WOŚP, jego uczestnicy otrzymali podziękowania.
Na koniec dyplomy za udział w zawodach sportowych i wyczekiwany przez wszystkich uczniów ranking 10 najlepszych sportowców w szkole. Tym razem są to uczniowie klas IV- VI, którzy nie tylko aktywnie i z sukcesami brali udział w zawodach, ale są też dobrymi uczniami i mają też wysoką ocenę z zachowania.
Jak widać z tego podsumowani, był to pracowity rok. Wiele konkursów zostało już rozstrzygniętych wcześniej, ale widać wyraźnie, że oprócz nauki uczniowie mają wiele możliwości sprawdzenia i rozwijania swoich zdolności.