WIGILIJNE TRADYCJE

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który wszyscy czekamy i przeżywamy go uroczyście.

W naszym przedszkolu dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne i chętnie uczestniczą w świątecznych przygotowaniach. W tym roku ten szczególny dzień świętowaliśmy 22 grudnia. Najpierw wszystkie grupy udały się na halę sportową Szkoły Podstawowej, aby obejrzeć jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów szkoły.

W pięknych kostiumach oraz scenografii odegrane zostały sceny narodzin Chrystusa. Nasze 5-latki ,,Krasnoludki” i ,,Niedźwiadki” wykonały taniec do podkładu kolędy ,,Cicha noc”. Po jasełkach, które wprowadziły nas w świąteczny i radosny nastrój udaliśmy się do przedszkola. Było łamanie się opłatkiem, składanie sobie nawzajem życzeń, no i oczywiście uroczysty obiad. Dzieci zajadały tradycyjny barszczyk z uszkami i pierogi, ale też nie zabrakło świątecznych ciasteczek i owoców. Wspólnie spędzony czas umilało głośne śpiewania kolęd i pastorałek. Czas upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia!