Szczotka, pasta, kubek ciepła woda… świętujemy Dzień Dentysty

We wtorek 5 marca obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Dzień Dentysty". Najstarsze Motylki, Niedźwiadki oraz Krasnoludki podczas zajęć miały okazję dowiedzieć się jak dbać
o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością.

Zapoznały się także z etapami mycia zębów oraz systematycznym kontrolowaniem stanu uzębienia. Przedszkolaki już wiedzą, jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Nie zabrakło oczywiście w tym dniu zabaw ruchowych oraz prac plastycznych.

Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej ale również niwelowanie lęku i strachu przed wizytą u stomatologa.