„ŻEGNAJ ZIMO – WITAJ WIOSNO” –CZYLI PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Przyjście nowej pory roku jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. 21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci w naszym przedszkolu przygotowywały się do tej uroczystości kilka dni: poznały pierwsze oznaki wiosny, nauczyły się piosenek wiosennych, dowiedziały się, jakie są tradycje pożegnania zimy. Nie zabrakło też prac plastycznych o tematyce wiosennej.

Dzisiaj zaraz po śniadaniu wszystkie grupy wyruszyły na spacer po okolicy naszej miejscowości, gdzie pożegnaliśmy zimę wraz z Marzanną. Dodatkowo dzieci próbowały odstraszyć zimę okrzykami oraz śpiewając głośno piosenki o wiośnie. I tak kolorowy, ale już wiosenny, uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy w pełni przywitać wiosnę, która obdarowała nas pięknym słoneczkiem. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość.