W nagrodę pojedzie do Petersbura

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego Kamieńcu Ząbkowickim ponownie wzięli udział w eliminacjach szkolnych Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji „Białe Noce”.
  Do drugiego etapu  międzyszkolnego zakwalifikowała się uczennica Zuzanna Tofel, która została laureatką konkursu wojewódzkiego.  Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była muzyka i rzeźba rosyjska.
W związku z ogłoszoną pandemią  został zmieniony regulamin finału wojewódzkiego. Zakwalifikowani uczniowie musieli napisać opowiadanie   historyczne – temat przewodni „Rosja – historia zaklęta w muzyce”. Wybrane autentyczne wydarzenia i postaci miały stanowić w tym przypadku inspirację do poszerzenia opisów historycznych o zdarzenia i postaci fikcyjne. Wydarzenie lub wydarzenia będące tematem opowiadania związane miały być z tematem przewodnim.
opiekun: mgr Małgorzata Wrońska

Nagrodzone opowiadanie Zuzi Tofel