Odwiedziliśmy niezwykłe miejsce...

Dnia 04.10.2021 roku klasy IV A i IV B wraz z wychowawcami (Małgorzatą Wrońską, Mirosławą Pastuch) i opiekunami (Beatą Postawą, Wiolettą Ciborowską) udały się na wycieczkę do Parku Dinozaurów w Krasiejowie.

Największą atrakcją tego miejsca była ścieżka edukacyjna o długości 1500 m, na której uczniowie spotkali ponad 250 modeli dinozaurów naturalnej wielkości oraz 70 gatunków prehistorycznych stworzeń, w tym największego dinozaura-60 m długości.
Czwartoklasiści zobaczyli także autentyczne wykopaliska w Pawilonie Uniwersytetu Opolskiego. Mogli również przejechać się specjalną kolejką przez Tunel Czasu (ruchome kino). Ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki wywarło Prehistoryczne Oceanarium z podwodnymi stworami przeszłości, a także Kino Emocji Cinema 5 D.
Na zakończenie wszyscy udali się na plac zabaw, aby mile spędzić wspólny czas. Pod czujnym okiem wychowawców i opiekunów dzieciaki hasały do woli. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, późnym popołudniem wycieczkowicze wrócili do domów.
Krasiejów to piękne miejsce, a jego wielkim atutem jest to, że rozrywka przeplata się z prawdziwą historią, wiedzą i odkrytymi tam śladami przeszłości.
Bardzo polecamy innym to miejsce, bo to ogromna dawka wiedzy i dobrej zabawy.