PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

Dnia 12 października 2021r. w świetlicy szkolnej odbyło się Pasowanie na Świetlika. Głównym celem tej uroczystości było przyjęcie do grona dzieci świetlicowych nowo przybyłych dzieci, a także stworzenia w świetlicy atmosfery radości, przyjaźni oraz zaufania.

Dzieci musiały przejść bardzo ważny test gotowości świetlicowej, przede wszystkim wykazać się odwagą, zręcznością, wiedzą i szeregiem różnych umiejętności. W pierwszej kolejności uczniowie w próbie „Smerfa Łasucha” musiały zjeść z uśmiechem na ustach plasterek cytryny oraz kromeczkę chlebka z cebulką i czosnkiem. Przechodzenie przez ciemny tunel, skok przez przeszkodę, ściąganie i zakładanie buta to konkurencje sprawnościowe, które trzeba było wykonać w jak najkrótszym czasie. Bardzo dobrze poradzili sobie w próbie wygimnastykowanego języka, gdzie zmierzyli się z łamańcami językowymi np. w czasie suszy szosa sucha. Podczas zabawy „Prawda – fałsz” dzieci udowodniły, że znają zasady obowiązujące w świetlicy szkolnej. Przejście bez butów po rozsypanych na podłodze szyszkach i kasztanach oraz zanurzenie twarzy w zimnej wodzie, to test na wytrzymałość, w którym wszyscy bardzo dobrze sobie poradzili. Uświetnieniem tej uroczystości były świetlicowe okrzyki i zawołania. Na zakończenie by dopełnić tradycji, uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę. Każdy uczeń został pasowany różyczką na Świetlika, a w dowód jego przyjęcia złożył odcisk palca na Akcie ślubowania. Na pamiątkę dzieci otrzymały kolorowe naklejki i zakładki do książek. Słodki poczęstunek i tradycyjne tańce, hulańce, swawole były ostatnim punktem tej uroczystości.

Nowym Świetlikom życzymy samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej.

Wychowawca świetlicy

Grażyna Mikulska