"W krainie bajek i baśni"

"Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami..." – zapewne wszyscy pamiętamy te słowa, napawające radością i ciekawością, za nimi bowiem zawsze kryła się fascynująca opowieść. Zabawa w teatr uczy, bawi i wychowuje.

Na zajęciach świetlicowych przypomnieliśmy sobie najpiękniejsze baśnie i bajki m.in. : "Dziewczynka z zapałkami", "Księżniczka na ziarnku grochu", "Kopciuszek", "Czerwony Kapturek", "Roszpunka" i "Kot w butach".
W trakcie czytania przez n-la opowieści, dzieci brały udział w inscenizacji, odgrywając różne role, wcielając się w charakterystyczne postaci. Kolorowe stroje, rekwizyty i scenografia nadały przedstawieniom wyjątkowego klimatu.
Odwiedziliśmy również bibliotekarkę szkolną Panią Iwonę Bukańską–Flintę, która zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki i korzystania z księgozbioru. Uczniowie chętnie wysłuchali treść czytanej książki pt. "Zbawcy książek" opowiadającej o Jacusiu z klasy IV b, który niszczył książeczki w bibliotece szkolnej. Dzieci brały udział w quizie, po którym zostały obdarowane słodkościami, naklejkami i zakładkami do książek.
Na zakończenie bajkowej przygody wychowankowie wykonali kolorowanki i malowanki bajkowe, które znalazły się w galerii świetlików.
                                                                                               wychowawca świetlicy
                                                                                                 Grażyna Mikulska