Kamieniecka jedynka najlepsza w Finale Powiatowym turnieju BRD

Dnia 25.04.2022 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr1 w Kamieńcu Ząbkowickim  po dwóch latach przerwy  odbył się   Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Fundatorem pucharów i medali był Burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec, natomiast sponsorami  rowerów dla najlepszych zawodników turnieju wśród uczniów w grupie starszej i młodszej oraz nagród i słodkości dla wszystkich uczestników były kamienieckie firmy oraz właściciele sklepów i zakładów usługowych.
Nad przebiegiem całego turnieju czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śl. Uczniowie rozwiązywali testy oraz jeździli na torze sprawnościowym . Rywalizacja zawodników była na wysokim poziomie , o zwycięstwie zadecydowała niewielka różnica punktów.
I miejsce w grupie młodszej(kl. IV-VI) zajęli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kamieńcu Ząbkowickim (Rozmis Gabriela, Sokołowska Maria, Rosikoń-Ferenc Antoni, Piątkiewicz Szymon), II miejsce Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2  w Kamieńcu Ząbkowickim,  III miejsce  - Szkoła Podstawowa w Braszowicach.
W grupie starszej (kl.VII-VIII ) I miejsce  zajęła  drużyna w składzie :Hercuń Filip, Klak Łukasz, Plejewski Artur z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego  nr1 w Kamieńcu Ząbkowickim.  Zawodników  przygotowali Anna i Piotr Jabłońscy.  II miejsce -Zespół Szkolno -Przedszkolny nr 2  w Kamieńcu Ząbkowickim , III miejsce – Szkoła Podstawowa w Braszowicach.
Najlepszym zawodnikiem  turnieju w grupie starszej został Sebastian Hefka  (SP nr 2), a w grupie młodszej  - Szymon Piątkiewicz (SP nr 1).
Zwycięzcom  finału powiatowego życzymy sukcesów w finale strefowym , który  odbędzie się 14 maja w Wałbrzychu                                                                                                                                                                                                                                                                        paj.