PIKNIK BEZPIECZEŃSTWA POLANA JAKUSZYCKA 02.06.2023

Podsumowanie programu Bezpieczny Dolnoślązak 2022/2023 i obchody 10-lecia tego programu odbyły się 02.06.2023 roku na trenie  Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej.

Wśród setek uczniów ze szkół i przedszkoli biorących udział w programie było także 33 uczniów naszej szkoły ZSP Nr 1 Kamieniec Ząbkowicki. Na uczniów przygotowano szereg atrakcji związanych z bezpieczeństwem. Swoje stoiska miały wszystkie  służby, które odpowiadają za niesienie pomocy: Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Górskie Pogotowie Ratunkowe, Wodne Pogotowie Ratunkowe jak i służby które pilnują przestrzegania prawa, porządku i bezpieczeństwa publicznego : Policja i Straż Graniczna. Wszystkie służby demonstrowały sprzęt jaki wykorzystują w pracy. Oprócz poznania sprzętu wykorzystywanego przez służby uczniowie bawili się na wielu „dmuchańcach”, doskonalili umiejętność jazdy na rowerze, sprawdzali na symulatorze co dzieje się z człowiekiem podczas dachowania samochodu, poznawali umiejętności psów ratowniczych. Kulminacją pikniku były zawody sprawnościowe, w których uczestniczyło dwóch naszych uczniów: Tymoteusz Rudek w kategorii do 10 lat i Kacper Grzybczak w kategorii do 15 lat.  Bardzo dobrze zaprezentował się Kacper Grzybczak, który zajął 2 miejsce i odebrał piękny puchar z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego. Na zakończenie pikniku uczestnicy zatańczyli Belgijkę po czym udali się do autokarów, a przedstawiciele szkół i przedszkoli wzięli udział w  konferencji poświęconej podsumowaniu programu Bezpieczny Dolnoślązak. Naszą Szkołę reprezentowała Dyrektor Szkoły Pani Bożena Kołodziej.
Organizatorem wyjazdu był  Pan Tomasz Piwiński, który w tym roku szkolnym odpowiadał za  koordynowanie realizacją  programu Bezpieczny Dolnoślązak , a opiekę nad dziećmi podczas wycieczki  pełniły również  Panie: Beata Postawa i Karolina Mandyna oraz Pan Piotr Jabłoński
I w tym miejscu chcieliśmy bardzo podziękować  OSP w Kamieńcu Ząbkowickim na czele z Panem Grzegorzem Urbasiem za pomoc w realizacji programu Bezpieczny Dolnoślązak oraz za pomoc w organizacji wyjazdu uczniów na Piknik Bezpieczeństwa w czym wspierał nas także Urząd Miejski w Kamieńcu Ząbkowickim .