Dzień Dziecka klasy 2a

1 czerwca 2023r. dla uczniów klasy 2a był dniem pełnym niespodzianek i miłych wrażeń. Rozpoczął się bardzo wyjątkowo. Umieszczony na drzwiach klasy List Pirata Maksymiliana zachęcił wszystkich do poszukiwania skarbu.

Dzieci pokonywały trasę zgodnie z załączoną do listu mapką. Z wypiekami na twarzy uczniowie wykonali  7 zadań ukrytych w okolicach szkoły i dotarli do skarbu. W klasie na dzieci czekał skarb -  wielkie pudło z kolorowymi piłkami. Piski i okrzyki radości słychać było pewnie aż nad Budzówką. Każdy z piłką pod pachą czym prędzej wybiegł na teren rekreacyjny w okolicach szkoły.  Zabawy z prezentem ufundowanym przez rodziców sprawiły dzieciom wielką frajdę.
Wspaniałą niespodzianką również zorganizowaną przez rodziców był smakowity poczęstunek w pięknie udekorowanej sali. Po uczcie w klasie odbyło się  spotkanie z panami policjantami, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji.
Kolejną atrakcją w tym niezwykłym dniu był Bieg Marianny Orańskiej. Sześcioro uczniów z naszej klasy ścigało się na trasie przy Domu Rządcy, a pozostali mocno im kibicowali.  Z dumą gratulowaliśmy Milence Stalskiej – uczennicy z naszej klasy, która zajęła 1 miejsce w kategorii klas 1-2.
Jak co roku,  wszyscy zachwycali się smacznymi lodami i pyszną kiełbaską z grilla. Dzieci z radością stwierdziły, że tak spędzony dzień w szkole był jednym z najpiękniejszych.
 Bardzo dziękuję Rodzicom za pomysłowość, zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka w klasie.
Zapraszam do fotorelacji.
 Wychowawca klasy Ewa Otfinowska