Zakończenie roku szkolnego 2022/ 2023

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,a żeby go coś naprawdę zajmowało.”
Janusz Korczak

Zakończenie roku szkolnego 2022/ 2023 miało charakter bardzo uroczysty. Żegnaliśmy trzy klasy absolwentów oraz troje nauczycieli, którzy wiele lat  pracowali w tej szkole.

Nasi absolwenci pracowali bardzo intensywnie, podsumowaniem ich pracy będą na pewno wyunki egzaminów, ale na nie musimy jeszcze chwilę poczekać. Natomiast liczne nagrody świadczą o ich aktywności w wielu dziedzinach.
Tradycją szkoły stał się fakt, iż uczniowie, którzy przez ostatnie lata nauki na zakończenie każdego roku szkolnego uzyskali średnią 5,0 i więcej otrzymują wspaniałą nagrodę – statuetkę PRIMUS INTER PARES.
Statuetki te otrzymali Julia Lis, Klaudia Lis, Bartosz Koprzak, Antoni Krzywak oraz Krzysztof Jakimiszyn, Maja Klimczak i Zofia Demidowicz.
W Roku Korczakowskim, z inicjatywy nauczycieli, powstała Złota księga, która ma zawierać nazwiska uczniów zaangażowanych w życie społeczne szkoły. Uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły proszeni są o wpis do pamiątkowej Złotej księgi, są to Dominika Czeladzka, Maja Klimczak, Bartosz Koprzak, Antoni Krzywak, Julia Lis, Klaudia Lis, Magdalena Zapotoczny, Wanesa Tuła, Amelia Kowal, Zofia Armańska, Artur Plejewski, Patryk Ludwiczak.
Pan Marcin Czerniec burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego wspiera szkołę w jej pracy dydaktycznej i również docenia sukcesy, dlatego wręczył statuetki  uczniom za udział w konkursie BRD na etapie wojewódzkim. Pamiątkową statuetkę dla otrzymała też Zofia Demidowicz, FINALISTKI zDolnego Ślązaka oraz LAUREAT ogólnopolskiego konkursu o Mikołaju Koperniku, Bartosz Koprzak.
Nagrody książkowe za cały rok pracy i świadectwo z wyróżnieniem otrzymali też  uczniowie klas I – VII. Trwało to dosyć długo co tylko świadczy, jak wielu uczniów zasługiwało na wyróżnienie.
Absolwenci pożegnali się ze szkołą w sposób radosny, ale też  nutką zadumy i żalu. W końcu spędzili w tej szkole lata swojego dzieciństwa, doskonale znali każdy jej zakamarek, podobnie jak nauczycieli. Przed nimi nowe wyzwania i wiele przeżyć, więc życzymy im wszystkiego najlepszego.
 I jeszcze jedno pożegnanie. Swoją pracę kończą Pani Grażyna Mikulska, Pani Anna Jabłońska i Pan Piotr Jabłoński. Nauczyciele - legendy tej szkoły. Związani z Kamieńcem przez kilkadziesiąt lat, odcisnęli swoje piętno na środowisku, wychowali bardzo wielu uczniów i na ten moment trudno sobie bez nich wyobrazić naszą szkołę. Uczniowie i rodzice oraz nauczyciele  zgotowali im gorące pożegnanie. Życzymy im wiele zdrowia i odpoczynku i mamy nadzieję, że choć troszkę będzie im nas brakować.
Jak widać, zakończenie było w tym roku wyjątkowe: wzruszające, dające powód do dumy i satysfakcji. Budzące nadzieję na kolejne sukcesy a przede wszystkim radosne, bo przecież rozpoczynamy wakacje! Wykorzystajcie ten czas na odpoczynek i do zobaczenia we wrześniu.